CategoriesBlog

Najlepšie účinky metionínu na vlasy a nechty

methionin na vlasy

Chcete mať krásne vlasy a nechty? Potom by ste nemali zabudnúť dodať svojmu telu štedrú porciu metionínu. Ale čo to vlastne je? A čo vám jeho pravidelné užívanie môže ponúknuť? Dozviete sa to v našom dnešnom článku.

Udržať si krásne, pestované a silné vlasy a nechty je možné nielen bez dobre zvolenej starostlivosti, ale aj bez kvalitnej vnútornej výživy, ktorá podporuje rast buniek a chráni ich pred predčasným poškodením. Preto rozhodne nemávnite rukou nad tým, čo si dávate na tanier.

Niektoré zložky by nemali chýbať vo viaczložkových doplnkoch na podporu pokožky, vlasov a nechtov, po ktorých ženy siahajú, keď im vlasy viac vypadávajú, nerastú tak, ako by mali, sú viditeľne poškodené, alebo keď riešia iné estetické problémy, ktoré im uberajú sebavedomie.

Čo je to L-metionín?

Metionín patrí do kategórie proteogénnych esenciálnych aminokyselín (zaujímavé je, že je v tele najmenej zastúpený.) Telo si ho nedokáže syntetizovať samo, preto ho musíme dodávať z vonkajších zdrojov. Je dôležitá pre normálnu biosyntézu bielkovín, napríklad keratínu, ktorý si najčastejšie spájame s upraveným vzhľadom nechtov a vlasov.

metionín účinky vlasy nechty

Ako metionín funguje?

Vzhľadom na to sa metionín podieľa na produkcii niektorých dôležitých látok, ktoré prispievajú k podpore upraveného vzhľadu nechtov a vlasov. A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo by sme ho mali telu pravidelne nejakým spôsobom dodávať.

Najlepšie účinky metionínu

Metionín sa spája so širokou škálou možných pozitívnych účinkov. Predpokladá sa, že by mohol znížiť starnutie buniek. Môže ich tiež potenciálne chrániť pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi. Niektorí ľudia po ňom dokonca siahajú v čase, keď chcú podporiť detoxikáciu organizmu.

Metionín na vlasy a nechty

Metionín sa najviac využíva v starostlivosti o vlasy a nechty. Používa sa napríklad vtedy, keď máme záujem podporiť rast vlasov a znížiť ich vypadávanie, ku ktorému môže dochádzať počas stresových období života alebo po chorobe. Používa sa aj na podporu rastu a posilnenie nechtov, ktoré môžu byť v dôsledku rôznych faktorov krehké a lámavé. Najlepšie je však kombinovať ho aj s inými látkami.

metionín užívanie
metionín vlasy nechty pleť

S čím ho kombinovať a ako ho užívať?

Metionín sa prirodzene nachádza v niektorých potravinách, ako je mäso, ryby a obilniny. Môžete však užívať aj viaczložkové výživové doplnky na podporu normálneho stavu vlasov, nechtov a pokožky.

V ich zložení by ste ich v ideálnom prípade mali nájsť vedľa seba:

  • L-metionín
  • Žihľava
  • Pivovarské kvasnice
  • Prasličku roľnú
  • Selén
  • Zinok
  • Astaxanthin
  • Vitamín E
  • Biotín

A mnoho ďalších.

Niektoré z uvedených látok podporujú normálny stav pokožky, ktorý je veľmi dôležitý aj pre normálny stav vlasov. Iné patria do kategórie antioxidantov, ktoré chránia bunky pred predčasným starnutím a poškodením. Nemali by ste však zabúdať ani na vhodne zvolenú rutinnú starostlivosť, ktorá má tiež významný vplyv na normálny stav vlasov, pokožky a nechtov.