Receptúra

RECEPTÚRA

V každej kapsule nájdete hneď 25 účinných látok, kde každá má svoje opodstatnenie.

Aktivní látkaAktivní látka

Množství v denní dávce (3 tob.)

L-MethioninL-Methionin

160 mg

L-Cystein bázeL-Cystein báze

160 mg

Přeslička rolní (Equisetum arvense) extraktPřeslička rolní (Equisetum arvense) extrakt

100 mg

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) extraktKopřiva dvoudomá (Urtica dioica) extrakt

100 mg

Hydrolyzovaný kolagenHydrolyzovaný kolagen

100 mg

Vitamín C (kyselina L-askorbová)Vitamín C (kyselina L-askorbová)

80 mg (*RHP 100 %)

MSMMSM

50 mg

Kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný)Kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný)

50 mg

Pivovarské kvasnicePivovarské kvasnice

50 mg

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa) - extraktKurkuma dlouhá (Curcuma longa) - extrakt

40 mg

Kyselina pantothenová (D-pantothenát vápenatý)Kyselina pantothenová (D-pantothenát vápenatý)

40 mg (*RHP 666 %)

Saw Palmetto (Serenoa repens) - extrakt 4:1Saw Palmetto (Serenoa repens) - extrakt 4:1

20 mg

PABA (kyselina para-aminobenzoová)PABA (kyselina para-aminobenzoová)

20 mg

L-Lysine hydrochloridL-Lysine hydrochlorid

20 mg

Černý pepř (Piper nigrum) extraktČerný pepř (Piper nigrum) extrakt

20 mg

Zinek (citrát zinečnatý)Zinek (citrát zinečnatý)

15 mg (*RHP 150 %)

Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát)Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát)

12 mg (*RHP 100 %)

Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid)Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid)

4 mg (*RHP 286 %)

Astaxanthin (Haematococcus pluvialis)Astaxanthin (Haematococcus pluvialis)

1 mg

Měď (glukonát měďnatý)Měď (glukonát měďnatý)

1 mg (*RHP 100 %)

Vitamín A (retinyl acetát)Vitamín A (retinyl acetát)

800 µg (*RHP 100 %)

Kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová)Kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová)

500 µg (*RHP 250 %)

Biotin (D-Biotin)Biotin (D-Biotin)

250 µg (*RHP 500 %)

Jód (chaluha bublinatá)Jód (chaluha bublinatá)

200 µg (*RHP 133 %)

Selen (L-seleno-methionin)Selen (L-seleno-methionin)

200 µg (*RHP 364 %)

Želatínové kapsuly, protispekavá látka: horečnaté soli mastných kyselín rastlinného pôvodu.

*RHP = Referenčná hodnota príjmu. Žiadne látky nepresahujú najvyššie prípustné množstvo.

RECEPTÚRA

V každej kapsule nájdete hneď 25 účinných látok, kde každá má svoje opodstatnenie.

Receptúra
Astaxantín

Jedna z látok budúcnosti. Astaxantín je silný prírodný antioxidant s veľmi širokým spektrom pozitívnych účinkov na organizmus. Je čím ďalej populárnejšie, pokiaľ ide o naše vlasy, nechty a pleť. Chráni naše bunky a tkanivá pred oxidačným stresom a škodlivým UV žiarením.

Receptúra
Biotín

Biotín alebo vitamín B7 je priamo spojený s krásnymi a silnými kaderami a zdravou pleťou. Keď sa vám kvalita vlasov či kože výrazne zhorší, je veľmi pravdepodobné, že ho prijímate vo svojej strave málo. Vďaka biotínu môžu rásť vlasy rýchlejšie a dosiahnuť väčšiu dĺžku.

Receptúra
L-metionín

L-metionín je jedna zo základných aminokyselín a veľký pomocník pri vypadávaní vlasov. Má v sebe atóm síry a dokáže priamo vyživovať bunky vo vlasoch, nechtoch a koži. Telo si ho samo nevie vyrobiť a pokiaľ trpí jeho nedostatkom, vlasy slabnú, šediví a vypadávajú. Preto je potrebné L-metionín organizmu pravidelne dodávať.

Receptúra
Hydrolyzovaný kolagén

Kolagén je dôležitý hlavne pre kožu a kĺby, ale dokáže si poradiť aj s mdlými a lámajúcimi sa vlasmi. Vlastná produkcia kolagénu v tele postupne s pribúdajúcim vekom klesá, už okolo štyridsiatky tak môžete trpieť jeho nedostatok. To sa prejavuje hlavne suchou pokožkou a tvorbou vrások. Dostatok kolagénu naopak dodá pokožke, vlasom aj nechtom väčšiu pružnosť a zdravý vzhľad. Nie nadarmo sa mu hovorí „elixír mladosti“.

Receptúra
Praslička roľná - extrakt

Táto bylinka je najčastejšie používaná pri padaní vlasov. Podporuje ich rast a dodáva im pružnosť, pevnosť a silu. Pomáha ale aj na lupiny. Ďalej praslička roľná zlepšuje kvalitu pokožky a spevňuje nechty. Pre maximálny efekt sa odporúča užívanie v kombinácii s ďalšími účinnými látkami.

Receptúra
Žihľava dvojdomá - extrakt

Žihľava dvojdomá chráni vlasy pred nadmerným vypadávaním. Okrem toho zvládne hneď niekoľko vecí naraz: posilňuje vlasovú pokožku, podporuje rast vlasov, vracia im prirodzený lesk a obmedzuje vznik lupín. To nie je zlé, že? Žihľava a všetky typy vlasov sú jednoducho dobrí priatelia.

Receptúra
Pivovarské kvasnice

Chcete silné, lesklé a hodvábne vlasy? Hľadáte recept na krásne vlasy? Ak sú vaše vlasy akokoľvek zničené, pivovarské kvasnice sú pre nich neoceniteľným zdrojom bielkovín, vitamínu B, stopových prvkov a minerálov. Posilní celkovú vitalitu vášho organizmu, prečistí pokožku a podporí regeneráciu vlasov a nechtov.

Receptúra
PABA

PABA prispieva k prirodzenej detoxikácii organizmu a chráni tak náš organizmus pred škodlivými vplyvmi okolia. Zároveň pomáha udržovať naše vlasy, pokožku a nechty v dobrej kondícii. Z tela sa vylučuje a neukladá sa do zásoby. Preto je veľmi vhodné jej doplňovanie.

Receptúra
Vitamín A

Pre zdravé vlasy, nechty a kožu je vitamín A nevyhnutný. Podporuje produkciu kožného mazu, ktorý hydratuje vlasové korienky a tým chráni vlasy pred suchosťou, štiepením, lámaním a padaním.

Receptúra
Kyselina pantoténová

Kyselina pantoténová (vitamín B5) je tiež dôležitá pre zdravie a krásu našich vlasov a pokožky. Má hlavne skvelé hydratačné schopnosti. Bežne sa s ňou stretneme napríklad v hydratačných krémoch a posilňujúcich šampónoch.

Receptúra
Vitamín B6

Vitamín B6 je ten pravý, keď ide o rast našich vlasov a zároveň ich padanie. Je totiž priamo zodpovedný za aktiváciu vlasových folikulov. Navyše je pomocníkom pri tvorbe keratínu a melanínu – vďaka nim vlasy získavajú svoju silu, pružnosť a farbu.

Receptúra
Kyselina listová

Kyselina listová (alebo tiež vitamín B9) je dôležitá pre dozrievanie červených krviniek, bunkové delenie a ďalšie procesy zásadné pre život.

Receptúra
Vitamín C

Vitamín C je všestranná látka, ktorá pomáha nielen posilniť náš imunitný systém, ale je potrebná aj pre krásu našich vlasov. Céčko si veľmi dobre rozumie s kolagénom (ktorý je dôležitý hlavne pre kožu a kĺby), ktorého účinky pomáha zosilňovať a udržať.

Receptúra
Vitamín E

Vitamín E chráni bunky vo vlasoch, nechtoch aj koži pred poškodením a predčasným starnutím. Podieľa sa na procesoch, ktoré spúšťajú vlasové folikuly, aby produkovali viac vlasov. Vďaka tomuto antioxidantu tak vlasy rýchlejšie rastú, sú hebkejšie, silnejšie a plné života.

Receptúra
Selén

Selén je dôležitým stopovým prvkom, ktorý vyživuje vlasy. Svoju úlohu zohráva hlavne pri začatí ich rastu. Jeden experiment preukázal, že ho úplne nové vlasy k sebe sťahujú z krvného obehu. Podieľa sa tak na rýchlejšej vlasovej obnove.

Receptúra
Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová robí so suchými a lámavými vlasmi doslova zázraky. Regeneruje a vyživuje ich tým, že preniká do vlasových vlákien a dodáva im potrebnú vlhkosť. Vaše vlasy tak budú znova krásne pevné, pružné a lesklé.

Receptúra
Zinok

Zinok je kľúčový minerál, ktorý vaše vlasy a pleť udrží dlhšie mladé a pri sile. Jeho nedostatok sa považuje za jednu z hlavných príčin vypadávania vlasov. Telo si zinok nedokáže vyrobiť, preto mu musíme pomôcť príjmom z vonkajších zdrojov.

Receptúra
L-cysteín

Aminokyseliny ako L-cysteín majú zásadný vplyv na rast a kvalitu vlasov. Dodáva vlasovým bunkám síru a podieľa sa na tvorbe keratínu. Pomáha tak udržovať vaše vlasy silné a nezdolne pevné.

Receptúra
MSM

MSM je organická zlúčenina síry, ktorá má blahodarné účinky na vlasy, nechty a pokožku. Stačí niekoľko týždňov užívania a vaše vlasy sa spevnia a zlepší sa ich celková štruktúra a odolnosť voči negatívnym vplyvom. Účinnosť MSM sa zvyšuje obzvlášť v kombinácii s vitamínom C.

Receptúra
Meď

Meď je dôležitá kvôli metabolizmu aj ako významný antioxidant. Pôsobí na tvorbu kolagénu, melanínu a zlepšuje vstrebateľnosť železa. Podieľa sa tak priamo na procesoch ovplyvňujúcich kvalitu našej pleti a vlasov.

Receptúra
Jód

Jód je významný minerál pre zdravie našich vlasov, kože, nechtov a zubov. Podieľa sa na správnej funkcii štítnej žľazy, ktorá ovplyvňuje spotrebu energie v tele. Celkovo tak podporuje tráviaci systém a urýchľuje metabolizmus.

Receptúra
Saw Palmetto - extrakt

Saw Palmetto extrakt pôsobí priaznivo pri vypadávaní vlasov. V praxi sa ukazuje ako vhodný prírodný pomocník obzvlášť pri začínajúcich komplikáciách tohto typu. Pozitívne výsledky boli zaznamenané u mužov aj u žien.

Receptúra
L-Lysine

L-Lysine je esenciálna aminokyselina, ktorá je dôležitou stavebnou súčasťou bielkovín v tele. Hrá tiež zásadnú úlohu pri budovaní imunity a pomáha v boji s oparmi.

Receptúra
Curcumin - extrakt

Sila kurkumy spočíva hlavne v jeho protizápalových vlastnostiach.

Receptúra
Piperín - extrakt

Piperín je extrakt z čierneho korenia, ktorý zlepšuje vstrebávanie a biologickú využiteľnosť dôležitých živín prijímaných v potrave aj doplnkoch stravy rádovo v stovkách percent. Vďaka tomu je zaručená maximálna účinnosť všetkých prírodných látok obsiahnutých v dennej dávke prípravku Foligo.